اخبار

/اخبار
اخبار۱۳۹۹-۴-۱۰ ۰۳:۰۵:۰۰ +۰۰:۰۰
اخبار سیستان بلوچستان
مدیر سایت

کوشای سیستان و بلوچستان در اینستاگرام پرویز پرستویی

ما از سال ۱۳۷۴ به طور پراکنده با اموزش به کودکان کار سر چهارراههای تهران کارمان را آغاز، و از سال ۱۳۷۹ در منطقه ناصرخسرو، پامنار، امام زاده یحیی و سیروس به طور متمرکز در خانه کودک، با هدف کاهش تا حذف کارکودک و تامين رشد همه جانبه کودکان کار در يك بستر پايدار با برنامه های حمایتی، اموزشی، بهداشتی ماهیانه میزبان ۱۴۵۰ کودک کار بودیم. همچنین با راه اندازی کارآفرینی و توانمندسازی حرفه ای برای مادران این کودکان، با هدف جایگزینی کار کودک با کار مادر؛ و همچنین تشکیل مهد کودکی برای کودکان خردسال این مادران، تلاش بنیانی در جهت

بیشتر بخوانید »

تحصیل اینترنتی و معضلات کودکان کار و کودکان بی شناسنامه

گزارش خبرنگار ایلنا، کودکان کار و خیابان و ساکن محلات حاشیه‌نشین شهرها و جمعیت بزرگ بی‌شناسنامه‌ها در پی شیوع کرونا و اینترنتی شدن تحصیل در مدارس با مشکل مواجه شده‌اند.

اخیراً وزارت آموزش و پرورش در پی شیوع کرونا و تعطیلی مدارس اقدام به برگزاری کلاس‌های درس مجازی از طریق یک اپلیکیشن کرده است.

این درحالی است که

بیشتر بخوانید »

وضعیت کودکان کار در جهان

به گزارش خبرنگار ایلنا، انجمن حمایت از حقوق کودکان گزارش موسسه WE از وضعیت کودکان کار در جهان منتشر کرده است که آماری درباره وسعت پدیده کودک کار در جهان به دست می‌دهد.

در این گزارش می‌خوانیم: کار کودکان نمونه‌ای از نقض حقوق کودک است. کار کودکان زندگی بیش از ۱۵۰ میلیون‌ کودک در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داده است.به طور تقریبی ۱۲۰ میلیون کودک در مشاغل پر خطر کار می‌کنند.

در ادامه این گزارش می‌خوانیم:

بیشتر بخوانید »

اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی

طیبه سیاوشی، عضو فراکسیون زنان مجلس دهم در آخرین روزهای کار این مجلس، در حساب توییتری خود خبر از تدوین آیین‌نامه‌ی اجرایی قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی را داد. حالا حدود هفت ماه از تصویب پردردسر یکی از مترقی‌ترین مصوبه‌های مجلس دهم می‌گذرد، در فاصله ارائه این مصوبه تا تصویب و از ابلاغ آن تا تدوین آیین‌نامه‌ی اجرایی، مخالفت‌های پیدا و پنهانی با این مصوبه شده است که به‌زعم عده‌ای اجرایی نشدن این مصوبه و اصرار برخی دستگاه‌ها برای تدوین آیین‌نامه از این مانع‌تراشی نشئت می‌گیرد. طیبه سیاوشی اما به «اعتماد» با قاطعیت می‌گوید که آیین‌نامه‌ی تدوین‌شده توسط معاونت حقوقی رئیس‌جمهور، ضمانت اجرایی خوبی دارد و در صورت تصویب هیئت‌وزیران به اجرا درمی‌آید.» سیاوشی می‌گوید:

بیشتر بخوانید »

لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان اصلاح شد

▪️به منظور تأمین نظر شورای نگهبان یک ماده از لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان اصلاح شد. ▪️نمایندگان در جلسه علنی سه‌شنبه ۲۳ اردیبهشت مجلس شورای اسلامی با اصلاح ماده ۱۷ لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان موافقت کردند. ▪️بر اساس این ماده: هر کس از وقوع جرم یا شروع آن یا خطر شدید و قریب‌الوقوع علیه طفل یا نوجوان مطلع بوده یا شاهد وقوع آن باشد و با وجود توانایی اعلام و گزارش به مراجع و مقامات و کمک طلبیدن از آنها از این امر خودداری کند یا در صورت عدم دسترسی به این مقامات و یا عدم تأثیر دخالت

بیشتر بخوانید »